O nás / Tým

JAK TO VŠECHNO ZAČALO V PROJEKTU SALES KOUČ

Aleš Sladký

Aleš Sladký

Sales Kouč

Petr Plaček

Petr Plaček

Marketingový expert

Rudolf Malý

Rudolf Malý

Logistický partner

Začalo to v roce 2010 zvyšováním prodeje a tréninkem obchodníků.

Jenže brzy jsem zjistil, že jsou případy, nikoliv ojedinělé, že zvýšení prodeje je neprůchodné nesprávným pojetím marketinku /neřkuli jeho absencí/. Anebo je zakopaný pes v logistickém řetězci, který ale začíná při práci s jakýmikoliv daty a končí poprodejním servisem. Jenomže v prvním případě je to parketa pro ostříleného marketinkového experta a ve druhém zase pro logistika. A tak jsem přivedl na zakázku Petra, což znamenalo, že pak bylo vše jasné, a prodej si firma zvládla řešit už sama. Protože najednou měli funkční marketinkový plán. Nebo jindy jsem zase přivedl Rudu, což zase vedlo k výraznému zprůchodnění celého operačního řetězce, takže naopak potřeba posílení prodeje byla natolik významná, že moje služby byly žádoucí.

P.S.: jsme česká firma, milujeme Prahu a projekty v ní, kdy si večer můžeme zajít do křivolakých uliček a kochat se tajemnými i nádhernými zákoutími, pohledem na řeku či na panorama Hradčan

Co dalšího přinášíme

Nakonec by to celé ani nefungovalo, kdybychom nepracovali s lidmi. Protože tam je skrytý potenciál. Zatímco velké korporace mají tendenci dělat z každé pozice škatulku s přesnou definicí, která je pak údajně snadno nahraditelná, v menších a středních firmách je lidský rozměr naprosto zásadní a nelze ho ignorovat. Takže mnohdy lze i bez speciálního fokusu na marketink, logistiku nebo prodej dosáhnout velkých posunů správnou prací s lidmi. 

A to je nejen o firemní kultuře stavěné na hodnotách, ale třeba i o koučování manažerů a majitelů. Jindy „jen“ mentoringovým nastavením zrcadla.

A to v konkrétní oblasti na ose strategie-marketing-prodej-logistika nebo v tématech vedení lidí, porad, komunikace vůbec.