Ing. Aleš Sladký

Sales Kouč

Podnikový poradce a interim manager 🍀 KOUČ s praxí 12 let 🍀 MENTOR 🍀 Trenér obchodníků

V roce 2010 jsem začal podnikat a od roku 2011 používám logo SALES KOUČ.

Nejdelší dobu jako zaměstnanec jsem strávil v americké společnosti EnerSys. Nastupoval jsem ovšem původně do společnosti Hawker, která koupila divizi průmyslových baterií VARTA. A ta pak měnila opakovaně majitele. Měl jsem na starosti nejprve obchod v oblasti energetiky a telekomunikací, kam jsme dodávali záložní zdroje. Brzy jsem zastupoval obchodního ředitele až jsem nakonec tuto pozici převzal.Zodpovídal jsem za vedení obchodní divize s 30 lidmi, staral se o prodej, zejména velkých projektů. Zodpovídal jsem za obrat 300 mil Kč v ČR a SR.

Podařilo se mi získat jednu z největších zakázeky v historii společnosti od r. 1992, záložní zdroje dohromady za 100mil Kč.

V roce 2010 jsem začal podnikat jako konzultant, lektor a kouč a brzy získal zakázku (vlastně ke mně tak trochu přišla ☺) na rekonstrukci firmy. A to se pak opakovalo:

(2013–2016) dočasný ředitel společnosti RMT, s.r.o. – měření a regulace v průmyslu, Paskov. 

Vedení 40 lidí / 4 majitelé, restrukturalizace společnosti – zejména obchodní, prodej, personalistika, marketing. 

Dosažený úspěch: po roce a půl nejlepší výsledek v historii firmy. 

(2017) jsem restrukturalizoval společnost LENA Chemical s.r.o. ve Šternberku, opět jako dočasný ředitel. Jen 20 lidí, ale firma byla totálně v rozkladu, odešli klíčoví lidé. Firmu se lidsky podařilo zachránit před rozpadem. Dnes opět normálně funguje. Firmu pak majitel prodal.

(2017-2018) Business Development Manager ve startupu Zdravý Podnik s.r.o. – rozhýbání obchodu pro tuto začínající firmu v oblasti fyzioterapie a ergonomie do firem. 

Podařilo se získat několik zajímavých klientů – Siemens Frenštát, Continental tamtéž, Honeywell Aerospace plus řadu menších.

(2018-2019) Business Development Manager v MIXA Vending /majetková vazba na ZdravýPodnik/ – získání nových zákazníků pro automaty na kávu a svačiny do firem.

Mezitím jsem trénoval zejména obchodníky, koučoval řešil drobnější problémy typu „jaké je nejvhodnější CRM“ pro tu kterou firmu.

Mimoto jsem dělal „audity“ pro další podniky, které se potřebovaly dozvědět, jak „z toho“ ven. V jednom případě se po rozporu v rodině majitelů obrátili na jiného poradce, který jim řekl v podstatě totéž, co já. Pak to měli potvrzené. Dovolil jsem si totiž „drze“ tvrdit, že na místo obchodního ředitele není kvalifikace „manželka majitele“ dostatečná. 

I když jednám slušně, tak se věci musí správně pojmenovat, jinak je to na prd.